Luige Armas |
Peeter Peetsalu |
Igor Aleksejev |
Igor Aleksejev |
Kaido Haagen |
Egle Kaur |
Vello Mäass |
Jaan Vali |
div. Autoren |
div. Autoren |
Seppo Laurell |
Seppo Laurell |
Suomen Majakkaseura |
Manne Stenros |
Manne Stenros |
Manne Stenros |
Giannis Drenogiannis |
Gisis Papageorgiou |
Yannis Skoulas |
Elinor DeWire |
John Eagle |
John Eagle |
Michael Farrelly |
David Hare |
Sharma Krauskopf |
Bill Long |
Kevin McCarthy |
James Morrissey |
Roger O'Reilly |
R. M. Taylor |
Jürgen Tronicke |
Kristjan Sveinsson |
Niels Jensen |
Neven Seric |
Vedran Trgovic |
Zeljko Visic |
Andris Cekuls Rauls Lepins |
Aidas Jurkstas |
Aidas Jurkstas |
J. T. de Aguilar+ J. C. Nascimento |
J. T. de Aguilar/F. Jorge |
J. T. de Aguilar |
Jaime Figueiredo |
Ignacio G. Noriega |
J. F. Vilhena |
Marinha Portuguesa |
Revista da Armada |
A.A.Komaritsin |
Koryakin,Romanov, Sysoev |
Igor Samarin |
Ministry of Transport |
Aykut Tankuter |
M. Vefa Toroslu |
M. Vefa Toroslu |
Dogan Burda |
Flo Anderson (BC) |
K. Anderson A. Loughery (NB) |
David M. Baird |
David M. Baird (Atlantic) |
George Fischer Claude Bouchard (St. Lawrence) |
Donald Graham (BC) |
Andrea Gutsche (ON) |
Patrice Halley (St. Lawrence) |
E.H. Rip Irwin (NS) |
Peter Johnson John Walls (BC) |
Normand Lafrenière (St. Lawrence) |
Myron McShane |
Mary+Ray Mifflin (ON) |
Chris Mills |
David J. Molloy (NL) |
Marc Seguin (ON) |
Dave Stephens Susan Randles (NS) |
Lynn Tanod Chris Jaska (BC) |
Courtney Thompson (Atlantic) |
David Towler (Atlantic) |
Jim Wellman (NL) |
John Coker (Bahamas) |
R. Langton-Jones (Bahamas) |
Annie Potts (Bahamas) |
Michael Dolding (Bermuda) |
Amparo Medina (Puerto Rico) |
M. A. Sanchez Terry (Cuba, Puerto Rico) |
Hervé Barréda (Martinique) |
Pedro Sainz de Baranda (Mexiko) |
Servicio de Hidrografia (Argentinien)) |
Ricardo Siqueira (Brasilien) |
Ricardo Siqueira (Brasilien) |
Armada de Chile (Chile) |
Eduardo Estrada Guzman (Ekuador) |
Miguel Garcia Lescano (Uruguay) |
Sotelo/Varillas (Peru) |
MAS Surinam (Surinam) |
Zinedine Zebar, Mohamed Balhi (Algerien) |
Ministère de l'Equipement du Transport (Marokko) |
Antonio Sopa Laura Chirindja (Mosambique) |
Gerald Hoberman (Südafrika) |
PORTNET (Namibia,Südafrika) |
Harold Williams (Namibia,Südafrika) |
Naomi England (Australien) |
John Ibbotson (Australien) |
John Ibbotson (Australien) |
John Noble (Australien) |
Ronald Parsons (Australien) |
E. T. Raison (Australien) |
Gordon Reid (Australien) |
Garry Searle (Australien) |
Helen Beaglehole (Neuseeland) |
Helen Beaglehole (Neuseeland) |
G. B. Churchman (Neuseeland) |
Guinevere Nalder (Neuseeland) |
John O'C Ross (Neuseeland) |
Grant Sheehan Anna Gibbons (Neuseeland) |
Peter Taylor (Neuseeland) |
Guigueno,Vattier Neukaledonien) |
Elinor DeWire (US. Pacific Territories) |
MSA China (China) |
Ramesh Menon (Indien) |
ICR Prasad (Indien) |
ICR Prasad (Indien) |
ICR Prasad (Indien) |
ICR Prasad (Indien) |
D Hemchandra Rao Fie (Indien) |
Noguchi/Fujioka (Japan) |
Mohamad Halim Bin Ahmed (Malaysia) |
M. M. Lopez (Philippinen) |
M. A. Sanchez Terry (Philippinen) |
J.A.L. Pavitt (Singapur) |
Ray Jones |
R. Scheiblich H. Staack |
div. Autoren |
L. A. Veitmeyer |
Toby Chance Peter Williams |
Theresa Levitt |
WSV |
WSV |
R. Beisel |
Michel Katalog |
Sven Mahnke |
M. A. Sanchez Terry (Spanien) |
Ali Maroc (Algerien) |
Abigail Juarez Villegas (Mexico) |
Curti Hubschmann (Venezuela) |
Mohamad Halim Bin Ahmed (Malaysia) |
R. K. Bhanti (Indien) |